Nieprzyjemny zapach pochwy

Antybiotykoterapia, antykoncepcja, leczenie hormonalne, korzystanie z publicznych basenów to najczęstsze powody wystąpienia nieprzyjemnego zapachu pochwy. Niestety, pomimo, iż mamy XXI wiek, to nadal krępująca dla kobiet sytuacja. Prowadzi ona do tego, że kobiety zaprzestają współżycia seksualnego, a młode dziewczyny krępują się swojego ciała. Wiele Pań, odwleka także wizytę u lekarza. Boją się one, że zacznie je on oceniać pod kątem zaniedbania higieny osobistej. Tym bardziej jeśli kobieta ta ma obniżoną odporność organizmu i skłonności do tego typu infekcji. Na szczęście są już metody diagnostyki infekcji pochwy, w komfortowych, domowych warunkach.

Nieprzyjemny zapach pochwy a rodzaj jej infekcji

Do infekcji pochwy może dojść z wielu przyczyn. Najczęstsze z nich to wizyta na miejskim basenie lub w publicznej toalecie, ale także zbyt rzadka wymiana tamponów, źle dobrane środki do higieny intymnej, częsta zmiana partnerów seksualnych czy antybiotykoterapia. Specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska, doktor nauk medycznych Igor Michajłowski tłumaczy –Jedną z głównych przyczyn wystąpienia nieprzyjemnego zapachu pochwy, który jest objawem jej grzybicy bądź zakażenia bakteryjnego, może być antybiotykoterapia, która niszczy między innymi naturalną florę bakteryjną waginy. – Dlatego wielu lekarzy zaleca stosowanie antybiotyków wraz z lekami osłonowymi, które w swym składzie zawierają pałeczki kwasu mlekowego. To właśnie one chronią miejsca intymne kobiety przed atakiem patogenów.

Zobacz witafon

Więcej: https://drwenerolog.pl/objawy/nieprzyjemny-zapach-pochwy/

Każda kobieta posiada swój indywidualny zapach pochwy. Nasila się on przy silnym podnieceniu, aczkolwiek nie jest on ani nieprzyjemny ani drażniący. Jeśli jednak kobieta zauważy, że woń staje się dokuczliwa i na przykład kwaśna, oznacza to, że powinna wykonać badania diagnozujące rodzaj zakażenia, które wystąpiło w jej waginie. I tak jeśli wyczuje ona rybi zapach pochwy będzie to oznaczało najprawdopodobniej zakażenie bakteryjne, tym bardziej jeśli dojdą do tego żółte bądź zielone upławy. Zapach drożdży wraz z występującą grudkowatą wydzieliną będzie oznaczał zakażenie grzybicze, natomiast zapach kwasu i szarożółta wydzielina świadczyła będzie najprawdopodobniej o obecności rzęsistka pochwowego.

Oczywiście nie można postawić prawidłowej diagnozy bez wizyty u lekarza, bądź wykonania specjalistycznych testów, a tylko na podstawie przykrego zapachu pochwy i koloru oraz gęstości wydzieliny.

Nowoczesna, domowa diagnostyka- czyli Testy PCR

Jedną z najnowocześniejszych i najbardziej czułych metod diagnozujących rodzaj zakażenia, który wystąpił w pochwie kobiety, są Testy PCR. Można je wykonać w domu, bez potrzeby kontaktu z lekarzem. Na naszej stronie internetowej Testy PCR dostępne są w różnych wariantach. Są panele, które wskażą czy infekcja spowodowana jest drożdżycą, Rzęsistkowicą, a może wywołały ją bakterie lub wirusy. Istnieje także możliwość wykrycia podczas jednego badania, konkretnego patogenu z 10 najczęściej występujących. Otrzymany wynik daje nam stu procentową pewność dotyczącą zakażenia.

Nieprzyjemny zapach pochwy
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 + = 49