Kategoria: Leczenie

Fakty o depilacji laserowej

O zabiegach jak depilacja laserowa coraz więcej można przeczytać w internecie. Klinik i gabinetów kosmetologicznych, prowadzących depilacje laserowa jest coraz więcej na rynku.  Klientki bynajmniej odstraszane są przez fakt, iż w przypadku takiego zabiegu jak depilacja laserowa cena jest raczej wygórowana. Przyczyną tego jest skuteczność i to jakie depilacja laserowa opinie ma pośród osób poddanych… Czytaj więcej »

Jak skutecznie usunąć blizny po oparzeniach?

Blizna po oparzeniu to nie tylko znaczący defekt estetyczny, ale również czynnik wpływający na nasze samopoczucie. Ślady pozostające na naszym ciele często przypominają nam o traumatycznym wydarzeniu i uniemożliwiają poczucie pełnej akceptacji swojego ciała. Na szczęście medycyna estetyczna i jej nowoczesne podejście do leczenia blizn pooparzeniowych są w stanie zniwelować niniejszy problem praktycznie do zera… Czytaj więcej »

Zapobieganie dnie moczanowej

Zapobieganie dnie moczanowej Dna moczanowa może przyjmować dwie różne formy, które mówią o tym, w jaki sposób doszło do rozwoju choroby. W formie pierwotnej choroba jest po prostu wrodzona – jej pojawienie się związane jest z genetyczną mutacją pewnych genów, a także występowaniem dny w rodzinie. Druga forma, wtórna, jest o wiele częstsza i zazwyczaj… Czytaj więcej »

Nowoczesne sposoby leczenia dny moczanowej

Nowoczesne sposoby leczenia dny moczanowej Dna moczanowa dokucza ludziom już od wieków, opisywana jest nawet w najstarszych wydawnictwach medycznych. Niestety, dotychczas trudno było mówić o jej leczeniu, jako że nie było jednej skutecznej terapii, dającej efekty przy wszystkich chorych oraz ich powikłaniach po chorobie. Dziś medycyna idzie do przodu, co pozwala również na próbowanie w… Czytaj więcej »

Jak radzić sobie z dną moczanową

Jak radzić sobie z dną moczanową Dna moczanowa jest chorobą atakującą głównie mężczyzn po 30. roku życia. Może sprawiać wiele problemów, jako że nie tylko ma bolesne ataki, ale również wpływa na pracę całego organizmu, z czasem uszkadzając również nerki czy układ kostno-stawowy. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, jak radzić sobie z dną moczanową.

Domowe sposoby na dnę moczanową

Domowe sposoby na dnę moczanową Istnieje wiele chorób i schorzeń, które atakują człowieka znienacka, a przez to uniemożliwiają mu często szybkie skorzystanie z pomocy specjalisty. Czasami, zanim dotrze się do odpowiedniego lekarza, trzeba zastosować jakiekolwiek metody walki z bólem. Co więcej, bywa również tak, że choroby przewlekłe objawiają się atakami co jakiś czas, a wówczas… Czytaj więcej »

Dna moczanowa w ciąży

Dna moczanowa w ciąży Wszelkie choroby przewlekłe są uciążliwe dla każdego człowieka. W okresie ciąży kobiety są jednak bardziej narażone na niektóre schorzenia, które mogą być w razie zaniedbania niebezpieczne również dla nienarodzonego dziecka. Szybka diagnostyka oraz odpowiednie leczenie, połączone z właściwym traktowaniem ciężarnej i nadzorowaniem stanu jej zdrowia oraz dziecka, pozwala na dość efektywne… Czytaj więcej »

Dna moczanowa u dzieci

Dna moczanowa u dzieci Dna moczanowa jest chorobą przewlekłą, której leczenie jest bardzo trudne. W wielu przypadkach okazuje się, że całkowite dojście do zdrowia osoby dotkniętej dną jest zwyczajnie niemożliwe. W takich przypadkach zazwyczaj stosuje się leczenie dodatkowe, którego celem jest zapobieganie powikłaniom dny oraz nawrotom ataków. Jednocześnie jednak dna jest chorobą, która najczęściej dotyka… Czytaj więcej »

Dieta przy dnie moczanowej

Dieta przy dnie moczanowej Dna moczowa jest schorzeniem przewlekłym, atakującym teoretycznie stawy, ale w istocie biorącym się z nieprawidłowego metabolizmu w organizmie. Nic więc w tym dziwnego, że na jej pojawienie się oraz rozwój duży wpływ ma nieprawidłowa dieta i źle prowadzony styl życia. Najprostszym sposobem zapobiegania dnie, a także walki z nią w momencie,… Czytaj więcej »