Białe plamy na skórze po opalaniu

przez | 27 lutego, 2017

Każdy z nas kocha kąpiele słoneczne. W końcu nic nie relaksuje tak, jak kilka chwil spędzonych na świeżym powietrzu kiedy słońce przyjemnie wygrzewa naszą skórę. Kiedy nastaje zimowa pora, namiastkę tego może dać wizyta w solarium. Należy jednak pamiętać o tym, że każde wystawianie skóry na promieniowanie ultrafioletowe może spowodować różne zmiany na niej. Spora ilość osób boryka się z różnymi schorzeniami skóry: łuszczycą, przebarwieniami lub łupieżem.

Przyjrzyjmy się bliżej kwestii przebarwień. Białe plamy na skórze po opalaniu pojawiają się po kilku minutach wystawiania ciała na promieniowanie ultrafioletowe. Czym mogą one być?

Powodów może być wiele, ale najbardziej prawdopodobną odpowiedzią może być łupież pstry. Najlepiej dostrzega się go w ciepłych porach, takich jak lato lub późna wiosna, dlatego wtedy kontrolowanie stanu naszej skóry powinno być częstsze. Mówi się, że to schorzenie powstaje w wyniku zmian hormonalnych zachodzących w organizmie ludzkim. Dlatego najczęściej spotyka osoby młode i nastolatków. Przyczyną białych plam na skórze u dziecka może być również obniżona odporność organizmu, który nie może poradzić sobie ze zwalczaniem drobnoustrojów chorobotwórczych.

Zobacz witafon

Należy pamiętać, że w przypadku zachorowania na łupież pstry plamy nie przyjmują tylko koloru białego. Mogą one być różowe, czerwone lub brązowe. Zdarza się, że ludzie mają to schorzenie przez długi czas, ponieważ plamy są słabo dostrzegalne w porach zimowych i jesiennych. Dlatego ważne jest ciągłe obserwowanie stanu naszej skóry w celu jak najwcześniejszego dostrzeżenia wszelakich zmian jakie się na niej pojawią. Jak wiadomo – im wcześniej wykryta choroba, tym lżejszy jej przebieg oraz lepiej się jej pozbyć.

Skoro mowa o pozbywaniu się schorzenia, odpowiedzmy sobie czym możemy ją zwalczyć. Dobrze poradzą sobie maści przeciwgrzybiczne, dostępne bez recepty, które należy wsmarowywać w zmienione miejsca. Natłuszczą one nasz naskórek, przez co nie będzie się łuszczył. Przywróci skórze jej naturalny odcień. W trakcie leczenia trzeba zrezygnować z wizyt na solarium oraz ograniczyć eksponowanie naszego ciała na słońcu.

Osoby cierpiące na łupież pstry muszą uważać z kontaktami z innymi ludźmi, ponieważ jest on zaraźliwy. Białe plamki na skórze od słońca wydają się niczym wielkim, jednak mogą wyrządzić znaczne szkody z ciałem osób, które obok nas przebywają. Nie należy więc go lekceważyć. W wypadku, gdy nie jesteśmy pewni na jakie schorzenie cierpimy musimy niezwłocznie udać się do lekarza dermatologa. Dokonuje on badania skóry pacjenta poprzez jej wizualne badanie. Zdarza się, że stwierdzenie schorzenia może wywołać mały problem. W tym wypadku pobiera on  wycinek skóry pacjenta do późniejszego badania mikroskopijnego. Inną z metod może być wykorzystanie tak zwanej lampy Wooda, czyli oglądanie skóry za pomocą tego specjalistycznego narzędzia lekarskiego.

Podsumowując: łupież pstry jest niezaraźliwym schorzeniem, który objawia się różnorakimi przebarwieniami na naszej skórze. Pozbędziemy się go za pomocą maści przeciwgrzybiczych lub za pomocą specjalnych leków na receptę. Należy pamiętać, aby obserwować stan naszej skóry, szczególnie w porach ciepłych, czyli latem i wiosną.

Źródło: http://pityver.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

31 − = 28