Botoks na nadpotliwość – czy jest naprawdę skuteczny?

przez | 15 lipca, 2019

Intensywne pocenie się mimo stosowania najbardziej skutecznych na rynku antyperspirantów może oznaczać nadaktywność gruczołów potowych, która powoduje potliwość idiopatyczną. Nadpotliwość wynikająca z nadaktywności gruczołów potowych może zazwyczaj wymagać leczenia dermatologicznego.

Czym jest nadpotliwość?

Nadpotliwość może być leczona na różne sposoby – pomocna może okazać się specjalnie dobrana dieta, można wdrożyć leczenie farmakologiczne a w skrajnych Leczenie nadpotliwościprzypadkach usunąć gruczoły potowe.

Wydzielanie potu stanowi naturalną, prawidłową funkcję ludzkiego organizmu, jednakże jego nadmiar może być bardzo uciążliwy w codziennym funkcjonowaniu. Szacuje się, iż nadpotliwość dotyczy około 2-3% społeczeństwa. Do przyczyn nadmiernej potliwości należą między innymi stres, emocje, podwyższone ciśnienie lub wysoka temperatura.

Zobacz witafon

Nadmiernej potliwości towarzyszy przykry, nieprzyjemny zapach który utrudnia choremu codzienne funkcjonowanie. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i niezwykle skuteczne rozwiązanie w postaci leczenia nadpotliwości botoksem poprzez ostrzykiwanie miejsc dotkniętych nadmierną potliwością.Doskonałym rozwiązaniem, przynoszącym natychmiastowe rezultaty bez drastycznych ingerencji jest botoks na nadpotliwość. Zabieg polega na podaniu serii iniekcji toksyny botulinowej w obszary które dotknęła nadpotliwość.

Poczytaj na temat ostrzykiwania na Nadpotliwość: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/nadpotliwosc/

Rezultaty które przynosi botoks na nadpotliwość utrzymują się około kilku miesięcy do nawet roku, zapewniając pacjentowi poczucie komfortu i możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Sam zabieg trwa około kilkunastu minut a osoba której podano botoks na nadpotliwość może natychmiast wrócić do swoich normalnych zajęć.

W jakich obszarach można zastosować botoks na nadpotliwość?

Botoks jest idealnym rozwiązaniem na tak wrażliwe dolegliwości jak nadpotliwość dłoni czy nadpotliwość czoła. Wstrzykiwanie botoksu w dłonie czy botoks w czoło nie powinny budzić naszych obaw, warto jednak pamiętać by udać się na zabieg do doświadczonego specjalisty. Nadpotliwość głowy i twarzy może być naprawdę uciążliwa w codziennym funkcjonowaniu, do tego nie da się zastosować w jej przypadku doraźnych rozwiązań takich jak wysokiej jakości apteczne antyperspiranty.

Botoks na nadpotliwość tych części ciała jest najbardziej korzystną metodą leczenia, dzięki której nadpotliwość ustąpi już po 24 godzinach a efekt utrzyma się do roku. Botoks na czoło skutecznie powstrzyma pocenie się tej części twarzy i umożliwi nam komfortowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dowiedz się więcej o nadpotliwości już terazhttp://drmalek.pl/arts/nadpotliwosc-powazna-choroba-czy-niewielka-przypadlosc/

Leczenie nadpotliwości botoksem – przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego określenia miejsc, które dotknięte zostały nadmierną potliwością. Jeśli występują trudności w dokładnym określeniu takich obszarów osoba przeprowadzająca zabieg wykonuje test jodowo-skrobiowy, pozwalający na szybkie i bezbłędne ustalenie miejsc nadmiernej potliwości. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg znieczula fragmenty skóry, do których nastąpi iniekcji toksyny botulinowej.

Zazwyczaj przed zabiegiem botoksu na nadpotliwość skórę znieczula się z pomocą kremu Emla. Gdy znieczulenie zacznie działać podana zostaje odpowiednia dawka botoksu, który blokuje działanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe i co za tym idzie hamuje nadmierne wydzielanie potu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

28 + = 36