Co jest dobre na cellulit?

przez | 12 października, 2018

 

Czym jest cellulit? 

Cellulit bardzo często pojawia się na udach, pośladkach oraz brzuchu. Jest Stanek skóry, w którym obserwujemy zmiany w obrębie tkanki podskórnej i skóry właściwej. Cellulit zyskał miano „pomarańczowej skórki”, ponieważ struktura skóry w miejscach gdzie powstaje jest włóknista, grudkowa I zmarszczona. Wygląd I stopień zależne są od stopnia zaawansowania. Najczęściej towarzyszy mu nadwaga, ponieważ cellulit jest powiązany z tłuszczem. Tworzy się u kobiet w większości otyłych. Z medycznego punktu widzenia cellulit jest nierównomiernym rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Jest mało estetyczny jeśli chodzi o wygląd skóry.

Jak zdiagnozować cellulit? 

Zdiagnozować cellulit można wizualnie a także poprzez wywiad z pacjentem a także odpowiedni szereg badań. Wywiad lekarski polega na uzyskaniu przez lekarza informacji na temat występowania w rodzinie otyłości.

Zobacz witafon

Rodzaje cellulitu

zabiegCellulit możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje: miękki i twardy.

* Cellulit miękki – jeśli luźny. Połączenie  z tkanką mięśniową jest niestabilne. Częściej występuje u kobiet otyłych oraz tych, u których poziom aktywności fizycznej jest niski. Jest bardzo widoczny I wyraźniejszy od cellulitu twardego.

* Cellulit twardy – występuje również pod inną nazwą – cellulit wodny. Występuje u kobiet, których masa ciała gwałtownie się zwiększyła bądź zaszły w ciążę. Są jednak przypadki gdzie pojawia się u młodych sportsmen. Cellulitu wodnego można pozbyć się dużo łatwiej niż tłuszczowego.

Przyczyny powstawania cellulitu

* Jedną z głównych przyczyn są zaburzenia hormonalne,

* Zmniejszona aktywność fizyczna,

* Nieodpowiednia dieta – zbyt duża ilość słodyczy i smażonych potraw,

* Problemy z krążeniem,

* Spożywanie alkoholu,

* Palenie papierosów,

* Noszenie zbyt obcisłych ubrań,

* Skrzywienie kręgosłupa.

Cellulit a odpowiednia dieta

Jednym z głównych elementów w walce z cellulitem jest odpowiednia dieta. Powinna się ona opierać na zasadach zdrowego żywienia. Powinno się wybierać różnorodne i dobrej jakości produkty, ograniczając do minimum cukry, białe pieczywo, słone przekąski czy gotowe dania. Warto również zmniejszyć ilość tłuszczy zwierzęcych. Z diety powinno się wyeliminować także kawę, alkohol oraz tytoń.

Skuteczne ćwiczenia w walce z cellulitem 

Walka z cellulitem nie jest łatwa. Podstawą terapii jest ruch. Pomocne przy usuwaniu cellulitu z ud, bioder czy pośladków są ćwiczenia w wodzie. Zacznij chodzić na spacery i uprawiaj sport. Odpowiednie będą jogging, skakanka i ćwiczenia na brzuch.

Kosmetyki na cellulit

Oprócz odpowiedniej diety i aktywności fizycznej w terapii antycellulitowej jest pomocna systematyczna suplementacja. Istnieją odpowiednie zabiegi kosmetyczne, które możemy wykonywać w domu. oprócz tego możemy dobrać dobry krem na cellulit, które zdecydowanie pomogą w walce z cellulitem. Jednym z takich kremów jest Valise.

Valise – skuteczny w walce z cellulitem

Valise jest innowacyjnym balsamem na cellulit. Zalety kremu Valise:

* wzmacnia tkanki,

* spowalnia proces starzenia się skóry, 

* wygładza I ujędrnia skórę.

Składa się jedynie z naturalnych składników. Do najważniejszych należą :

* rutyna,

* kofeina,

* ekstrakty z bluszczu,

* ekstrakty z ruszczyka kolczastego,

* kwas askrobinowy.

Efekt widoczny już po 30 dniach

Ja spróbowałam i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Nie czekaj! Zacznij działać już dziś!

Podsumowanie

Aby skutecznie walczyć z cellulitem trzeba połączyć ze sobą wszystkie składniki: odpowiednią dietę, aktywność fizyczną oraz stosowanie wskazanych kosmetyków.

Dodatkowe informacje: Balsam na cellulit – Siła w naturalnych składnikach

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1