Co oczyszcza organizm?

przez | 11 maja, 2017

W dzisiejszych czasach środowisko jest bardzo zanieczyszczone. Toksyny znajdują się nie tylko w pożywieniu, ale także w powietrzu, co sprawia, że organizm stale jest na nie narażony. By ciało lepiej radziło sobie z usuwaniem szkodliwych substancji dobrze jest dbać o dobry stan wszystkich narządów. Co oczyszcza organizm i jak można wspomóc proces detoksykacji?

Organizm najłatwiej jest oczyścić poprzez stosowanie odpowiedniej diety. Idealnie byłoby unikać szkodliwych produktów. Najłatwiej jest unikać artykułów, które z całą pewnością są pełne szkodliwych substancji. Co jednak z warzywami i owocami, które, choć są uznawane za zdrowe, mogą być pełne pestycydów? Takie objawy jak przewlekłe zmęczenie, bóle głowy i wysypka mogą wskazywać zarówno na alergię, jak i na nadmiar toksyn w otoczeniu. Jeśli uczulenie zostanie wykluczone, warto jest zacząć wzmacnianie organów wewnętrznych.

Co wpływa na oczyszczenie jelita z toksyn? Ciało samo jest w stanie oczyścić się ze szkodliwych substancji. Szczególnie istotne organy w tym przypadku to wątroba i nerki. Komórki wątroby mają duże zdolności regeneracyjne, warto jednak je wspomóc poprzez zastosowanie nasion ostropestu plamistego. Nasiona tej rośliny zawierają sylimarynę, która wspomaga obronne funkcje komórek wątroby. Ta substancja działa ochronnie również na nerki, warto więc stosować je podczas oczyszczania organizmu.

Zobacz witafon

Toksyny mogą być magazynowane w organizmie także w inny sposób. Nieodpowiednia dieta oraz brak aktywności fizycznej może doprowadzić do powstania złogów w jelitach. Takie niestrawione resztki, które nie wydostają się z jelita i stale w nim zalegają, mogą być powodem różnych dolegliwości. Warto zmienić dietę na zdrowszą oraz zastosować preparaty z błonnikiem, zobacz jakie produkty mają zły wpływ na organizm. Do naturalnych źródeł błonnika należą owoce, warzywa oraz produkty zbożowe. Oprócz wprowadzenia ich do codziennego menu warto także zastosować nasiona babki płesznik. Mają one w swoim składzie tak zwany błonnik witalny, który może usprawnić proces trawienia, a także wspomóc odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej jelit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

38 − = 34