Depilacja laserowa Vectus

przez | 19 grudnia, 2015

Czy wiecie, że nadmierne owłosienie może być chorobą. To, ile włosów mamy na swoim ciele i jaką wykazują one strukturę jest uwarunkowane nie tylko genetycznie, ale może być wynikiem na przykład zaburzeń hormonalnych. Co więcej, powszechna wręcz jest choroba hirsutyzm – cierpią na nie kobiety.

Przyczyny choroby

Najczęściej to właśnie zaburzenia hormonalne a właściwie nadmiar hormonów męskich. Zbędne owłosienie może też pojawić się w ciąży, w okresie dorastania, w procesie menopauzy. Bardzo często wpływają na nią zaburzenia ze strony gruczołu tarczycy.

Zobacz witafon

Objawy choroby

Nadmierne owłosienie pojawia się wtedy u kobiet w miejscach nietypowych, czyli takich, w których w nadmiarze występują u mężczyzn. Najczęściej jest to wąsik nad górną wargą, mogą pojawić się baczki, włosy na brodzie i podbródku. Kobiety borykają się też ze zbędnym owłosieniem na plecach, klatce piersiowej, piersiach czy brzuchu – to partie ciała, które u zdrowej kobiety porasta praktycznie niewidoczny meszek a nie ciemne włosy dojrzałe.

Leczenie choroby

Przede wszystkim chorobę, jaką jest hirsutyzm musi zdiagnozować lekarz – najczęściej dermatolog. W leczeniu zaleca się farmakoterapię w postaci indywidualnie dobranych środków o działaniu antykoncepcyjnym. Równocześnie poleca się skuteczne metody usuwania zbędnego owłosienia. Trzeba pamiętać, że leki zatrzymają porost kolejnych włosów natomiast te, które są już widoczne należy usunąć. Świetnie sprawdza się w tym celu depilacja laserowa. Laserem typu Vectus można usuwać włosy z każdej części ciała, bez ryzyka poparzenia. Depilacja laserowa i zabiegi te są również prawie bezbolesne bowiem w głowicy urządzenia zamontowany jest system chłodzący, który działa znieczulająco.

Warto pamiętać, że w każdym przypadku nie wystarczy jednorazowy zabieg. Wiązki światła niszczą cebulki włosa i mieszki włosa powodując jego całkowite zniszczenie natomiast na taki efekt należy poczekać. W zależności od partii ciała i struktury włosa wykonuje się od 3 do 6 zabiegów. Każdy z nich trwa od kilku do kilkunastu minut.

Powikłania choroby

Powikłania tak naprawdę nie występują. Hirsutyzm można skutecznie leczyć. Trzeba jednak zaznaczyć, że depilacja laserowa może nie być w 100% skuteczna biorąc pod uwagę włosy pojawiające się nad górną wargą. Właśnie dlatego dermatolodzy zalecają, by kobiety, u których owłosienie występuje właśnie w tym miejscu stosowały laser profilaktycznie, raz na pół roku.

Powikłaniem mogą być też przebarwienia po laserze. Występują one tylko wtedy, gdy pacjentka nie zastosuje się do zaleceń lekarskich. Przede wszystkim partie skóry, które zostały poddane zabiegom nie mogą być wystawiane na światło promieni słonecznych ani lamp w solarium przez minimum miesiąc po wykonaniu ostatniego zabiegu.

Innych powikłań nie zauważono.
Jak wygląda taka depilacja laserowa Vectus?

źródło filmu: Clinica Cosmetologica Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 2 =