Czy do depilacji miejsc intymnych warto użyć depilatora?

przez | 18 stycznia, 2017

Depilacja miejsc intymnych jest zabiegiem kosmetycznym, już niemal tak samo powszechnym, jak golenie nóg. O ile w gabinecie kosmetycznym możemy wykonać trwałą, laserową depilację, o tyle w zaciszu domowym mamy do wyboru ograniczone środki, takie jak: zgolenie włosków maszynką, użycie kremu do depilacji, lub depilację miejsc intymnych depilatorem. Zgolenie włosków maszynką, przynosi efekt krótkotrwały, skóra po goleniu będzie podrażniona, a odrastające włoski będą swędziały. Kremy do depilacji często nie przynoszą upragnionego efektu. Co w takim razie z depilacją miejsc intymnych depilatorem.

Zobacz witafon

Czy to dobry pomysł? Z jednej strony usuwanie owłosienia łonowego przy użyciu depilatora, może wydawać się bardzo bolesne – obracające się głowice, wyrywają silne, twarde włoski, co powoduje ból. Skóra w miejscach intymnych jest szczególnie wrażliwa i czasem ciężko będzie wytrwać do skończenia zabiegu. Z drugiej strony każda depilacja miejsc intymnych depilatorem sprawia, że wyrastające na nowo włoski będą coraz słabsze, a skóra przyzwyczai się do bólu, który nie będzie już tak silnie odczuwany, jak przy pierwszym zabiegu.

Decydując się na depilację miejsc intymnych depilatorem, warto wybrać model ze specjalną nasadką, która ułatwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc – jak pachwiny, gdzie skóra jest bardzo cienka i sfałdowana. Różne nasadki na depilator umożliwią też wykonanie różnych „fryzurek” na wzgórku łonowym. Jeśli jednak po kilku zabiegach uznamy, że depilacja miejsc intymnych depilatorem w domowym zaciszu, jest dla nas zbyt dużym wyzwaniem, zawsze pozostanie nam możliwość oddania się w wyspecjalizowane ręce profesjonalistek z salonu kosmetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 − 82 =