Henna rzęs – wygoda dla każdej kobiety

przez | 11 maja, 2017
Każda kobieta marzy o tym, żeby mieć piękne długie, grube i przede wszystkim ciemne rzęsy. Ciemniejszy kolor powoduje, że oprawa oczu jest bardziej wyrazista, a kolor naszych oczy jest bardziej podkreślony. Nie zawsze jednak mamy czas, ochotę i możliwości, żeby malować dokładnie rzęsy. Unikamy tego również wtedy, kiedy wiemy, że makijaż może nie wytrzymać warunków – na przykład kiedy idziemy na basen. Idealnym rozwiązaniem okazuje się tutaj henna rzęs.

Henna – co to jest?

Henna zazwyczaj kojarzona jest z podkreślaniem brwi, ale okazuje się, że możemy jej również używać do pokreślenia i przyciemnienia rzęs. Jest to idealnie rozwiązanie dla kobiet z jasnymi włosami.
Henna na rzęsy może być nakładana przez kosmetyczkę w profesjonalnym salonie, ale możemy ją również nałożyć samodzielnie w domu. Jeśli chcemy wykonać taki zabieg po raz pierwszy, lepiej będzie skorzystać z usług kosmetyczki. Na pewno udzieli nam ona również wskazówek, które pomogą nam w sytuacji, kiedy będziemy nakładali hennę sami.

 Jak dobrać hennę?

Jaki kolor powinna mieć henna do rzęs, jakiej użyjemy? Przede wszystkim powinniśmy ją dobrać do barwy naszych włosów. Brunetki ze spokojem mogą pozwolić sobie na rzęsy w kolorze czarnym, u blondynek lepiej sprawdzą się jaśniejsze tony, ponieważ kruczoczarne rzęsy mogą w ich przypadku wyglądać nienaturalnie.
Malowanie rzęs henną na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowane, jednak gdy wykonamy je już kilka razy, nie będziemy,y widzieć w tym nic trudnego.Najpierw należy odpowiednio przygotować hennę – żelowa jest od razu gotowa do użycia, proszkową trzeba rozmieszać z wodą. Musimy też pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu powiek, ponieważ jeśli przypadkowo henna znajdzie się na ich skórze, może być ciężka do usunięcia. Najlepiej posmarować powieki wazeliną kosmetyczną. Następnie można już nałożyć hennę, na przykład za pomocą nieużywanej już, oczyszczonej szczoteczki od mascary lub odzywki do rzęs.  Po kilku minutach wystarczy zmyć hennę wodą i gotowe.
Największą zaletą henny do rzęs jest to, że możemy śmiało korzystać z basenu, zmoknąć, iść na saunę, a mimo to nasze rzęsy będą wyglądały jak świeżo pomalowane. Unikniemy również ewentualnych smug, które tworzą się, gdy w niekorzystnych warunkach rozmaże nam się makijaż. Wadą mogą się natomiast okazać reakcje uczuleniowe, dlatego też przed przystąpieniem do zabiegu zawsze należy wykonać tak zwaną próbę uczuleniową, na przykład na skórze dłoni.

Nie chcesz robić jej sama? Przyjdź do salonu kosmetycznego w Gdyni!

Salon kosmetyczny w Gdyni oferuje darmowe konsultacje ze specjalistami kosmetologami – umów się na nie już dziś i pozwól dobrać sobie najlepszy zabieg!
Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/
Zobacz witafon

4 myśli nt. „Henna rzęs – wygoda dla każdej kobiety

 1. Zuza

  Nigdy nie skorzystałam z zabiegu nakładania henny na rzęsy, dzięki artykułowi dowiedziałam się o wielu ciekawych informacjach. Myślę, że w najbliższym czasie skorzystam z tego zabiegu.

  Odpowiedz
  1. Ilona

   Naprawdę warto 🙂 To bardzo przyjemny zabieg, chociaż może troszkę szczypać.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 2