Jak skutecznie zwalczyć zaskórniki?

przez | 11 sierpnia, 2017

Pojawiające się często zaskórniki na nosie stanowią powszechny problem dermatologiczny dotyczący osób w różnym wieku. Niniejsze zmiany pojawiają się jednak najczęściej na cerze nadmiernie przetłuszczającej się, lub mieszanej.

Chociaż istnieje wiele domowych sposobów, które mają za zadanie usunąć zarówno zaskórniki otwarte, jak i zaskórniki zamknięte, większość z nich niestety nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Na szczęście w raz z rozwojem dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej, powstał szereg innowacyjnych zabiegów, które skutecznie usuwają zaskórniki na czole i innych partiach ciała.

Zobacz witafon

Jak usunąć zaskórniki domowymi sposobami?

Wśród popularnych metod mających na celu zwalczanie niniejszego problemu dermatologicznego możemy wyróżnić przyrząd do usuwania zaskórników. Niestety metoda ta nie tylko jest mało skuteczna, ale również niebezpieczna, ponieważ przyczynia do wywołania stanu zapalnego w obrębie zmiany, skutkując jednocześnie znacznym pogorszeniem się wyglądu zaskórników. Natomiast kremy, plastry oraz maseczka na zaskórniki pozwalają jedynie na zmniejszenie widoczności powstałych zmian, jednak nie przyczyniają się do zwalczenia przyczyn powstałego problemu.

Jak się pozbyć zaskórników?

 Wśród skutecznych i popularnych metod mających na celu zawalczenie problemu zaskórników możemy wyróżnić:

  • Peeling kwasami: pozwalający na dotarcie do głębokich warstw skóry i ich dokładne oczyszczenia nawet w okolicach ujścia mieszków włosowych, które odpowiedzialne są za proces powstawania zaskórników.
  • Zabieg Acnelan: wykorzystujący działanie kwasu migdałowego, salicylowego oraz szikimowego, znanych ze swojej skuteczności w walce z uporczywym trądzikiem.
  • Peeling kawitacyjny: zapewniający skutecznie usunięcie zanieczyszczeń dzięki wykorzystaniu działania ultradźwięków na głębokich partiach skóry.
  • Mikrodermabrazję: działającą na zasadzie peelingu mechanicznego odpowiedzialnego starcie zniszczonego naskórka przy pomocy specjalnej, wypełnionej diamentami głowicy urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

60 − = 56