Kwas hialuronowy – czy warto zdecydować się na wypełnianie nim zmarszczek?

przez | 30 listopada, 2018

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, podobnie jak wypełnianie zmarszczek botoksem, to zabieg wysoce ceniony przez pacjentki gabinetów medycyny estetycznej. Obie wspomniane metody pomagają opóźnić oznaki starzenia i sprawiają, że czujemy się młodsi i bardziej atrakcyjni.

Kwas hialuronowy - efektyDo niedawna korzystanie z tego rodzaju metod było wyłącznie domeną kobiet. Obecnie zaś ostrzykiwanie kwasem hialuronowym zyskuje spore grono zwolenników także wśród panów. I nie ma się czemu dziwić! Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym do doskonały sposób aby oszukać czas i odjąć sobie nieco lat, a dodać pewności siebie. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym czy wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym powoduje, że cera na nowo zyskuje zdrowy i atrakcyjny wygląd, a zmarszczki zostają zredukowane. Co więcej, takie efekty może przynieść wyłącznie zabieg wykonany przez profesjonalistę. Podobnych rezultatów nie da nam nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy.

Zobacz witafon

Jeśli więc Ty również nie jesteś zadowolony z wyglądu swojej cery, irytują cię zmarszczki na czole lub kurze łapki wokół oczu, to wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest dla ciebie. Najchętniej korzystają z niego osoby, które ukończyły już trzydziesty rok życia. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w tym wieku skóra wyraźnie zaczyna się zmieniać, a zmiany te, jak wiadomo, wcale nie są satysfakcjonujące. Kwas hialuronowy, jak i botoks na zmarszczki, mogą więc okazać się w tych momentach nieocenionym ratunkiem.

Kwas hialuronowy – sprzymierzeniec naszej skóry

Kwas hialuronowy na zmarszczki działa wyjątkowo skutecznie. Dlaczego? Ponieważ jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Występuje w tkance łącznej i to właśnie jemu skóra zawdzięcza jędrność i odpowiedni poziom nawilżenia. Niestety, upływający czas sprawia, że kwasu jest coraz mniej, a to zaś przyczynia się do starzenia naszej skóry. Aby zapobiegać nieestetycznym zmianom przeprowadza się więc wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym czyli podanie go z zewnątrz w formie zastrzyku. Preparat doskonale uzupełnia braki występujące w tkance i sprawia, że staje się ona na powrót jędrna i promienna. Co więcej, dzięki niemu możliwe jest nawet modelowanie twarzy, aby jej owal nie zmieniał się tak szybko. Metoda ta jest doskonałym rozwiązaniem nawet wtedy, kiedy zmarszczki są już mocno utrwalone.

Co jeszcze warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to jeden z bezpieczniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania są choroby autoimmunologiczne, a także ciąża i laktacja. Sam zabieg przeprowadzany jest szybko (trwa kilkadziesiąt minut), a efekty utrzymują się naprawdę długo. Przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew. Natomiast po zabiegu nie wskazane są ekspozycja na promieniowanie słoneczne i wysiłek fizyczny. Jeśli chcemy skorzystać z omawianej metody warto wcześniej skonsultować się z dermatologiem. Oceni on stan naszej skóry i przekaże wszystkie niezbędne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + = 15