Metody na worki i cienie pod oczami

przez | 13 września, 2017

Przyczyny powstawania worków i cieni pod oczami są nam obecnie stosunkowo dobrze znane. Jest to problem, który dotyka codziennie coraz więcej kobiet. Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje, musimy pomyśleć o przyczynach ich powstawania, a następnie spróbować się ich szybko pozbyć. Okazuje się, że bezsenna noc tylko w nielicznych sytuacjach je wywołuje.

Najczęstszym czynnikiem sprzyjającym ich powstawaniu są uwarunkowania genetyczne i słaba dbałość o kondycję naszej skóry. W taki bowiem sposób powstają przeważnie worki pod oczami przyczyny. W podobnych warunkach powstają cienie pod oczami przyczyny. Jeżeli zadaje sobie pytanie, jak zlikwidować worki pod oczami, pomocna może się okazać wizyta w klinice medycyny estetycznej. Istnieje kilka sprawdzonych metod i sposobów ich wyeliminowania. Na worki pod oczami lekarze oferują różne zabiegi, podczas których pod skórą wstrzykuje się koktajl substancji pielęgnacyjnych. Wśród nich znajduje się kwas hialuronowy, brukiew, witamina C i heksapeptydy. Zabieg poprawia krążenie i zwiększa elastyczność skóry, jednocześnie zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynu wokół oczu. W innym zabiegu do dolnej powieki wstrzykuje się koktajl biomimetycznych peptydów, co stymuluje drenaż limfatyczny i zapobiega zaleganiu płynów w tkankach. Nie ma jednak skutecznego sposobu na zmniejszenie obrzęku za pomocą kosmetyków do makijażu. Na usuwanie cieni pod oczami można użyć zakreślacza, który umieszczamy na wewnętrznych końcach oczu i delikatnie rozmasowujemy.

Zobacz witafon

Zamiast zakreślacza można użyć korektora o tonie jaśniejszym niż kolor skóry. Takie zamaskowane miejsca można delikatnie pudrować, jednak bez nakładania podkładu. Istnieją także domowe metody na pozbycie się cieni wokół oczu. Należą do nich maseczki na oczy i maskowanie ich za pomocą odpowiedniego makijażu. Skuteczne są również wszelkiego typu suplementy, które zawierają specjalny kwas hialuronowy i kolagen. Można także wybrać zabiegi w salonach urody, które są jednak stosunkowo drogie i bolesne.

3 myśli nt. „Metody na worki i cienie pod oczami

 1. czorna31

  Wiedzę, że same pozytywne opnie mają te zabiegi na cienie pod oczami. Może w końcu się skusze ;d

  Odpowiedz
 2. Buńka121

  Ja problem z workami pod oczami rozwiązałam zabiegiem w klinice medycyny estetycznej i polecam go wykonać, którzy mają już dosyć testowania domowych sposobów 😛

  Odpowiedz
  1. B@mBi

   Ja swoje cienie pod oczami również zlikwidowałam zabiegami. Mi pomógł laser Palomar Emerge w Clinica Cosmetologica – Gdańsk. A już chciałam dać za wygraną, ponieważ myślałam, że u mnie jest to rodzinna przypadłość ..

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 16 = 25