Najlepszy sposób na zamknięcie naczynek

przez | 24 stycznia, 2018

Powiększone i popękane naczynka na twarzy, potocznie zwane pajączkami, stanowią nieestetyczne zmiany skórne, które dotykają wielu ludzi (zwłaszcza kobiet) w różnym wieku. Zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe, takie jak wysoka i niska temperatura lub wiatr, są odpowiedzialne za popękane naczynka na nogach.

Pajączki na twarzy są siecią małych czerwonych żył. Powstają również na nogach, będąc pierwszym objawem niewydolności żył i żylaków. Nowoczesna kosmetologia oferuje wiele metod, aby usuwanie pajączków na nogach było skuteczne. Ale czy są tak samo skuteczne i bezpieczne? Jedną z najpopularniejszych metod na zamykanie pajączków jest metoda laserowa. Technika ta wykorzystuje wiązkę energii świetlnej. W gruncie rzeczy nie jest to laser, ale lampa ksenonowa.

Zobacz witafon

Pod wpływem jego działania występuje termoliza hemoglobiny, to jest zniszczenie składników czerwonych krwinek przez wysoką temperaturę. Światło urządzenia przekształconego w energię cieplną prowadzi również do odparowania wody w tkance, przez co naczynia stają się niewidoczne. Samo zamykanie naczynek na nogach jest prawie bezbolesny, chociaż skóra poddawana działaniu pozostaje nieco czerwona przez kilka dni. Niestety, jednorazowe leczenie nie gwarantuje pełnego sukcesu. Ta metoda jest zalecana tylko dla osób o bardzo jasnej karnacji. W każdym przypadku usuwania naczyń laserem najlepszym czasem na operację jest wiosna lub jesień, kiedy skóra nie jest narażona na intensywne światło słoneczne lub mróz. Warto pamiętać, że przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie można używać peelingów ani spożywać naparów z ziołami fotouczulającymi, takimi jak ziele dziurawca, nagietek lub herbata figowa. W wielu gabinetach kobietom oferuje się znacznie starszą metodę zamykania naczyń zwaną elektrokoagulacją lub chirurgiczną diatermią. Jego istotą jest ścinanie białka budującego naczynia krwionośne za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Decydując się na laserowe zamykanie pajączków, należy pamiętać, że skuteczność metody zależy w dużym stopniu od doświadczenia osoby wykonującej zamykanie naczynek laserem a także od jakości użytego sprzętu.

9 myśli nt. „Najlepszy sposób na zamknięcie naczynek

 1. Kornelia

  Bardzo ciekawy artykuł, ja polecam zabieg laserowy w walce z naczynkami, skorzystałam z dwóch zabiegów i naczynka zanikły 🙂 teraz zapobiegam powstawaniu, stosując specjalne kremy

  Odpowiedz
 2. muńka00

  Ja stosowałam zabiegi laserowe na popękane naczynka i również jestem bardzo zadowolona z efektów 🙂

  Odpowiedz
 3. Dominika

  W moim przypadku na popękane naczynka pomogła elektrokoagulacja, naczynka zaczynają zanikać 🙂 dodatkowo spieram moją skórę kremaami na naczynka.

  Odpowiedz
 4. erka5

  Ja również polecam zabieg laserowy na popękane naczynka, jestem po jednym zabiegu i przed drugim. Zauważyłam duże zmiany i mam nadzieje, że po drugim zabiegu będę w pełni zadowolona.

  Odpowiedz
 5. DOMKA321

  Moim zdaniem najlepszym sposobem na pozbycie się popękanych naczynek jest laseroterapia, duzo na ten temat czytałam i myślę, że zabieg ten jest jednym z najskuteczniejszych sposobów 🙂

  Odpowiedz
 6. kaźka12

  Ja swój zabieg laserowy zamykania naczynek krwionośnych miałam przeprowadzany w Clinica Cosmetologica, gdzie naczynka zostały zamknięte za pomocą lasera Quadrostar Pro Yellow. Zabieg super, przeprowadzony bez znieczulenia następnego dnia bez żadnych problemów poszłam do pracy. Po wykonaniu 4 zabiegów moje naczynko na policzku znikło w 90%

  Odpowiedz
 7. samaranara12

  A wystarczyło unikać solarium, złej diety, palenia fajek i teraz nie trzeba by było pałętać się po forach i szukać lekarstwa na pęknięte naczynka krwionośne.

  Odpowiedz
 8. ama1234

  Orientuje sie ktoś ile potrzeba takich zabiegów zamykania naczynek aby zobaczyć jakieś efekty?

  Odpowiedz
  1. AlexandrA

   Ilość zabiegów raczej dobierana jest indywidualnie. Polecam ci umówić się na wizytę z specjalistą, który dokładnie ci powie jak, czym i le zabiegów będziesz potrzebować aby zamknąć swoje naczynka krwionośne:)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 84 = 89