Nieprzyjemny zapach pochwy

przez | 6 marca, 2017

Antybiotykoterapia, antykoncepcja, leczenie hormonalne, korzystanie z publicznych basenów to najczęstsze powody wystąpienia nieprzyjemnego zapachu pochwy. Niestety, pomimo, iż mamy XXI wiek, to nadal krępująca dla kobiet sytuacja. Prowadzi ona do tego, że kobiety zaprzestają współżycia seksualnego, a młode dziewczyny krępują się swojego ciała. Wiele Pań, odwleka także wizytę u lekarza. Boją się one, że zacznie je on oceniać pod kątem zaniedbania higieny osobistej. Tym bardziej jeśli kobieta ta ma obniżoną odporność organizmu i skłonności do tego typu infekcji. Na szczęście są już metody diagnostyki infekcji pochwy, w komfortowych, domowych warunkach.

Nieprzyjemny zapach pochwy a rodzaj jej infekcji

Do infekcji pochwy może dojść z wielu przyczyn. Najczęstsze z nich to wizyta na miejskim basenie lub w publicznej toalecie, ale także zbyt rzadka wymiana tamponów, źle dobrane środki do higieny intymnej, częsta zmiana partnerów seksualnych czy antybiotykoterapia. Specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska, doktor nauk medycznych Igor Michajłowski tłumaczy –Jedną z głównych przyczyn wystąpienia nieprzyjemnego zapachu pochwy, który jest objawem jej grzybicy bądź zakażenia bakteryjnego, może być antybiotykoterapia, która niszczy między innymi naturalną florę bakteryjną waginy. – Dlatego wielu lekarzy zaleca stosowanie antybiotyków wraz z lekami osłonowymi, które w swym składzie zawierają pałeczki kwasu mlekowego. To właśnie one chronią miejsca intymne kobiety przed atakiem patogenów.

Zobacz witafon

Więcej: https://drwenerolog.pl/objawy/nieprzyjemny-zapach-pochwy/

Każda kobieta posiada swój indywidualny zapach pochwy. Nasila się on przy silnym podnieceniu, aczkolwiek nie jest on ani nieprzyjemny ani drażniący. Jeśli jednak kobieta zauważy, że woń staje się dokuczliwa i na przykład kwaśna, oznacza to, że powinna wykonać badania diagnozujące rodzaj zakażenia, które wystąpiło w jej waginie. I tak jeśli wyczuje ona rybi zapach pochwy będzie to oznaczało najprawdopodobniej zakażenie bakteryjne, tym bardziej jeśli dojdą do tego żółte bądź zielone upławy. Zapach drożdży wraz z występującą grudkowatą wydzieliną będzie oznaczał zakażenie grzybicze, natomiast zapach kwasu i szarożółta wydzielina świadczyła będzie najprawdopodobniej o obecności rzęsistka pochwowego.

Oczywiście nie można postawić prawidłowej diagnozy bez wizyty u lekarza, bądź wykonania specjalistycznych testów, a tylko na podstawie przykrego zapachu pochwy i koloru oraz gęstości wydzieliny.

Nowoczesna, domowa diagnostyka- czyli Testy PCR

Jedną z najnowocześniejszych i najbardziej czułych metod diagnozujących rodzaj zakażenia, który wystąpił w pochwie kobiety, są Testy PCR. Można je wykonać w domu, bez potrzeby kontaktu z lekarzem. Na naszej stronie internetowej Testy PCR dostępne są w różnych wariantach. Są panele, które wskażą czy infekcja spowodowana jest drożdżycą, Rzęsistkowicą, a może wywołały ją bakterie lub wirusy. Istnieje także możliwość wykrycia podczas jednego badania, konkretnego patogenu z 10 najczęściej występujących. Otrzymany wynik daje nam stu procentową pewność dotyczącą zakażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

60 − 52 =