Rozstępy

przez | 5 czerwca, 2017

                   Problem rozstępów jest dość powszechny. Rozstępy to nic innego jak nieestetyczne zmiany skórne, które pojawiają się w efekcie gwałtownego tycia, bądź natychmiastowego spadku wagi. W taki też sposób powstają rozstępy po ciąży. Rozstępy po ciąży są zmorą większości kobiet, które oprócz walki odnośnie powrotu do swojej wagi, muszą także zmierzyć się z likwidacją rozstępów, powstałych po tym czasie. Likwidacja rozstępów może okazać się procesem długotrwałym, w zależności od podjętych przez nas działań. Problem rozstępów nie dotyczy jedynie kobiet. Bowiem mężczyźni również niekiedy muszą uporać się z tym problemem. Aczkolwiek rozstępy na bicepsie, rozstępy na brzuchu, czy też rozstępy na piersiach mogą wymagać różnych zabiegów pielęgnacyjnych, ze względu na rodzaj skóry w tych różnych miejscach. Każdy zabieg na rozstępy powinien być skonsultowany albo z lekarzem dermatologiem. Rozstępy po ciąży mają tutaj szczególne uwzględnienie.

Jak pozbyć się rozstępów?

                  Otóż rozstępów możemy pozbyć się na wiele sposób. Zarówno sposobami domowymi, jak również tymi specjalistycznymi. Do zabiegów domowych z pewnością można zaliczyć: stosowanie olejów z kiełków pszenicy, stosowanie kwasu glikolowego, przyswajanie witaminy C, jak również przyswajanie retinoidów, czyli pochodnych witaminy A. Takie domowe zabiegi są tani i łatwe w realizacji, natomiast w niektórych przypadkach mogą jedynie zniwelować głębokość rozstępów, a nie całkowicie się ich pozbyć. To samo tyczy się stosowania kremów przeciw rozstępom.

Zobacz witafon

                  Aczkolwiek jeżeli chodzi o metody specjalistyczne to do jednych z najpopularniejszych metod należą: dermabrazja. Dermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu naskórka oraz górnych warstw skóry właściwej. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, dający możliwość szybkiego powrotu kondycji skóry z przed ciąży. Zabieg wykonuje się przy użyciu wiązki lasera, wymaga również kilkudniowego regenerowania skóry, która objęta takim zabiegiem. Zazwyczaj dermabrazja trwa od około 3o minut do 2 godzin.

                  Gdy ktoś z Państwa zastanawia się, jak pozbyć się rozstępów, zachęcamy najpierw do konsultacji z dermatologiem.

5 myśli nt. „Rozstępy

 1. hithua

  W moim przypadku rozstępy pojawiły się jak przeszłam na dosyć surową dietę i schudłam gwałtownie ponad 8kg w dość krótkim czasie ;/. Zawsze myślałam, że rozstępy pojawiają się tylko podczas tycia..

  Odpowiedz
  1. lidowa2

   Mi natomiast rozstępy pojawiły się od ćwiczeń. Teraz próbuje zwalczyć je kremami ale daje to słaby efekt. Może kiedyś wybiorę się na laserowe usuwanie rozstępów, ale na razie się powstrzymuje, ponieważ z tego co wiem to podczas wykonywania zabiegów nie można ćwiczyć ;/

   Odpowiedz
 2. Madzia23

  Zabieg dermabrazji w moim odczuciu był dosyć nie przyjemny plus musiałam przyjąć znieczulenie. Zabieg jest dosyć skuteczny,ale raczej tylko dla tych osób co nie boją się bólu ;d

  Odpowiedz
 3. KaziA

  a ja korzystałam z mikrodermabrazji diamentowej w Clinica Cosmetologica i bardzo sobie chwalę ten zabieg. Jest dosyć tani i wykonywany w 4-6 seriach.

  Odpowiedz
 4. ciuaua

  Lepiej ograniczyć kupowanie kosmetyków i odłożyć pieniądze na zabieg laserowy, ponieważ efekty będą widoczne natychmiastowo, a smarowanie kremami może nas tylko dołować.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 − = 60