Jak usunąć kamienie kałowe z jelit?

przez | 26 maja, 2017

Kamienie kałowe, czy inaczej złogi kałowe, to problem wielu osób w naszym społeczeństwie, przyczynkiem do ich powstawania jest z pewnością niezdrowy styl życia, nieodpowiednie odżywianie. Jelito grube, jest bardzo długim narządem, dodatkowo pomarszczonym, przez co powstawanie złogów jest ułatwione. Kluczowym elementem który uchroni nas przed tym problemem jest dieta bogata w błonnik oraz aktywny tryb życia, jeśli stosujemy się to tych wskazówek, problem ten nie powinien nas dotyczyć. Identycznie jest w przypadku popularnego związku chemicznego – trzeba powiedzieć Nie cholesterolowi! Kamienie kałowe, mogą być powodem, przez który cierpimy na przewlekłe zaparcia czy bóle brzucha, dodatkowo, doskwierać może brak apetytu lub nudności.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak usunąć kamienie kałowe z jelit. Przede wszystkim trzeba zacząć od oczyszczenia. W skrajnych przypadkach, oczyszczanie musi odbyć się u proktologa, który usunie złogi z jelita grubego. W mniej drastycznych przypadkach, wystarczy podanie przez lekarza odpowiedniego płynu rozmiękczającego, który pomoże nam wydalić pozostające w organizmie zanieczyszczenia. Bardzo często w ostatnim czasie stosowana jest Hydrokolanoterapia, zabieg mający na celu wprowadzenie doodbytniczo wody pod odpowiednią temperaturą, co ułatwia wypłukanie jelita i usunięcie zanieczyszczeń. Po dokonanym zabiegu konieczne jest uzupełnienie mikroflory jelita, oraz podanie odpowiednich probiotyków.

Zobacz witafon

Co najważniejsze, żaden zabieg oczyszczający nie będzie skuteczny, jeśli nie zmienimy swojego podejścia do diety – o niej i innych aspektach przeczytaj tutaj. Informacja o tym, że borykamy się z problemem kamieni kałowych, powinna być jasnym sygnałem, że nasz organizm, nie toleruje naszego stylu życia. To doskonały czas na zmiany, nie tylko w zakresie diety, ale także aktywności fizycznej. Problem dotyczy tym bardziej osób, których praca jest w dużej mierze siedząca. Warto zwrócić uwagę, że do powstawania złogów przyczynia się przede wszystkim uboga w błonnik dieta. Delikatne zmiany w sposobie naszego żywienia mogą znacząco poprawić działanie naszych jelit, co za tym idzie pozytywnie wpłynąć także na nasze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 2