W jaki sposób zwalczyć wypryski na twarzy?

przez | 24 października, 2017

Wiele osób bardzo się dziwi, gdy zauważa na swojej twarzy niepokojące zmiany skórne, które przejawiają się przede wszystkim powstawaniem niepożądanych grudek i podrażnień. Wiele z tych osób lekceważy ten problem, sądząc, że wypryski na twarzy same znikną. Jest to bardzo mylne myślenie, ponieważ nieleczone wypryski mogą prowadzić nawet do innych, o wiele poważniejszych infekcji skórnych, których będzie się zdecydowanie trudniej pozbyć. Poza tym wypryski często powodują ból, zwłaszcza gdy pojawiają się pod skórą. Jak pozbyć się wyprysków na twarzy i ciele?

Co o wypryskach mówi mapa twarzy?

Mapa twarzy: wypryski zlokalizowane łatwiej jest wyleczyć?

Można powiązać występowanie poszczególnych wyprysków na ciele z przyczyną. Czy to prawda, że mapa twarzy pomaga zwalczać wypryski – tego nie możemy potwierdzić. Etiologia ich powstawania jest zazwyczaj bardzo złożona.

Zobacz witafon

 Bolące wypryski na twarzy często związane są z nieodpowiednim trybem życia prowadzonym przez nas, zarówno jeżeli chodzi o odżywianie, jak i o tempo naszego życia. Przez stres i niewyspanie drobne wypryski na twarzy pojawią nam się w okolicy czoła. Ropne wypryski na twarzy w okolicy policzków pojawią się również, gdy będziemy przyswajać małe ilości białka.  Drobne wypryski na twarzy pojawiają się bardzo często. Zazwyczaj je ignorujemy albo, co gorsze – próbujemy wyciskać. Niestety tym samym szkodzimy swojej skórze, bo ropne wypryski na twarzy przenoszą się bardzo łatwo i ich wyciskanie pozostawia zazwyczaj trwały ślad w postaci blizn.

Natomiast wypryski podskórne na twarzy pojawiają się zazwyczaj u nastolatków, choć nie jest to regułą. Pojawiają się w tych miejscach na twarzy, gdzie poziom gruczołów łojowych jest największy, a więc:

  • czoło,
  • policzki,
  • nos,

czyli tak zwana strefa T.

Zjawisko to jest bardzo łatwo rozpoznać, ponieważ charakteryzuje się łatwo wyczuwalnymi pod palcami drobnymi zgrubieniami, najczęściej zlokalizowanymi w tak zwanej strefie T. Należy także pamiętać, iż wypryski podskórne łatwo można pomylić również z liszajem płaskim, bądź brodawką zwykłą.

Preparaty na wypryski muszą być w pełni naturalne, aby zadziałały. Co wybrać, by pozbyć się wyprysków?

Najlepszym sposobem na walkę z wypryskami jest stosowanie odpowiedniego kremu przeciw wypryskom. Na rynku jest wielu producentów oferujących swoje produkty, lecz do jednych z najlepszych kremów zaliczany jest Sevolium. Krem ten jest innowacyjnym produktem do walki z wypryskami skórnymi dzięki nowoczesnej formule, opartej wyłącznie na naturalnych składnikach, takich jak:

  • naturalne ekstrakty,
  • wyciągi z roślin,
  • składniki oczyszczające – m. in. nanozłoto.

Zawsze przy wyborze produktu do twarzy i ciała należy czytać dokładnie skład, aby nie narazić skóry na podrażnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2