Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej

przez | 19 lutego, 2016

Polki, które najczęściej korzystają z usług klinik medycyny estetycznej to przede wszystkim kobiety pomiędzy 30 a 40 rokiem życia, które chcą zachować młody i zdrowy wygląd swojej twarzy i ciała. Przede wszystkim wybieramy te gabinety, w których pracują rzeczywiście doświadczeni lekarze, korzystający z innowacyjnych sprzętów. Kwestie urody i jej poprawiania są dla nas bardzo ważne, bo wpływają na atrakcyjność zewnętrzną. Nie ma więc mowy, by mógł zostać popełniony jakikolwiek błąd.

Na szczęście, zabiegi na twarz i ciało, jakie wykonuje się w profesjonalnych gabinetach, są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Najczęściej dają bardzo naturalne, czasowe efekty – należy wykonywać je seriami.

Zobacz witafon

Przygotowania do zabiegów

 

W pierwszej kolejności należy odbyć wizytę kwalifikującą do zabiegu. To właśnie wtedy dermatolog dokonuje analizy skóry, wyklucza ewentualnie przeciwwskazania i zaleca przeprowadzenie właściwych zabiegów. Do najczęściej popularnych zaliczają się peelingi medyczne, które spłycają zmarszczki, ostrzykiwania toksyną botulinową, kwasem hialuronowym bądź laseroterapia, dzięki której niwelowane zostają zmarszczki a rysy twarzy są odpowiednio modelowane.

 

Jak przebiega zabieg?

 

Przykładem niech będzie laseroterapia, przy wykorzystaniu lasera Harmony XL. To właśnie dzięki niemu możliwe staje się ujędrnianie skóry twarzy i usuwanie z niej wszystkich niedoskonałości, jakie pojawiają się w procesie jej naturalnego starzenia.

Głowica lasera – NIR, emituje światło, które wnika w głąb skóry i pobudza tkanki do naturalnej regeneracji. Co ciekawe, skóra staje się napięta niemalże natychmiast. Nie ma również obawy co do  jakichkolwiek powikłań wykonywanych zabiegów – światło lasera działa jedynie na tkanki uszkodzone i w żaden sposób nie wpływa na te zdrowe.

 

Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej

 

Już niedługo kolejki do gabinetów będą jeszcze dłuższe. Okazuje się, że nawet 92% kobiet pomiędzy 19 a 29 rokiem życia deklaruje, iż w przyszłości na pewno skorzysta z dobroczynnych właściwości zabiegów, by na dłużej zachować młodość bądź zniwelować pierwsze niedoskonałości.

Ciekawostką jest fakt, iż najmniej liczną grupą, która korzysta z tego rodzaju usług są kobiety w wieku około 50 roku życia. Te z nich, które nigdy nie były w klinice medycyny estetycznej, raczej już tam nie zawitają.

Warto jeszcze podkreślić, że ponad połowa pań potwierdza, iż zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są dużo bardziej bezpieczne aniżeli chirurgiczne operacje plastyczne.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem zamykamynaczynka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 + = 74