Archiwum kategorii: O dnie moczanowej

Rodzaje dny moczanowej

Choć dna moczanowa dotyka w ogromnym procencie przypadków głównie mężczyzn, to jednak może pojawiać się również u kobiet. Jeszcze do niedawna lekarze nie byli pewni, jakie są jej konkretne przyczyny – teraz jednak dokonano podziału ze względu na sposób rozpoczęcia choroby, co pozwala nam poznać odmiany dny moczanowej. To daje chorym szansę na szybkie zdiagnozowanie… Czytaj dalej »

Przyczyny powstawania dny moczanowej

Przyczyny powstawania dny moczanowej Wiele chorób reumatycznych dotyka ludzi starszych nie z powodu nieprawidłowego trybu życia, ale wewnętrznych uwarunkowań w organizmie. Podobnie jest również z dną moczanową, która w wielu przypadkach stanowi schorzenie bolesne oraz powodujące dodatkowy dyskomfort wraz z jego rozwojem. Lekarze są w stanie ocenić, na ile dane czynniki wpływają na pojawianie się… Czytaj dalej »

Powikłania dny moczanowej

Powikłania dny moczanowej Wiele chorób o przebiegu przewlekłym wyróżnia się rozmaitymi powikłaniami, które mogą w znacznym stopniu pogorszyć jakość życia chorego. W niektórych przypadkach powikłania są o wiele groźniejsze dla życia i zdrowia niż sama choroba, która atakuje człowieka. Z tego powodu również przy dnie moczanowej niezbędne jest wykonywanie odpowiedniej diagnostyki, a następnie leczenia oraz… Czytaj dalej »

Czynniki ryzyka przy dnie moczanowej

Czynniki ryzyka przy dnie moczanowej Artretyzm jest jedną z najbardziej dokuczliwych chorób. Dna moczanowa nie tylko wywołuje bolesne oraz uciążliwe ataki, które zaburzają zarówno spokojny sen, jak również funkcjonowanie w ciągu dnia, ale również może wywoływać w formie przewlekłej wiele innych, groźnych dla zdrowia i życia schorzeń. Co więcej, często w początkowym etapie przebiega zupełnie… Czytaj dalej »