Depilacja laserowa – na czym polega i jakie ma opinie?

przez | 5 grudnia, 2016

Depilacja laserowa to korzyść w postaci całkowicie gładkiego ciała i wysokiej pewności siebie. Jeśli marzymy o pełnym komforcie w ciągu dnia, depilacja laserowa jest dla nas. Na czym polega i jak o nią zadbać?

Jakie technologie zastosowano w laserze Vectus?
Nazwa technologii Zalety
Czytnik Skintel Automatyczny dobór mocy – skuteczność i bezpieczeństwo
Advanced Contact Cooling Redukcja bólu i ryzyka poparzenia
Photon Recycling Wykorzystanie światła odbitego od skóry – większa efektywność
Fototermoliza selektywna Większa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE, KTÓRE OPISUJĄ ZABIEG

Depilacja laserowa ma opinie pozytywne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Problem owłosienia, zwłaszcza nadmiernego, może dotyczyć każdej osoby, a zdania wśród pacjentów najczęściej odnoszą się do:

  • bezpieczeństwa i troski o skórę – użycie lasera pozbywa się problemu jakim jest np. zapalenie mieszków włosowych. Do najczęstszych objawów należą czerwone krostki, ropne grudki, zaczerwienienia i swędzenie.
  • swobody w sezonie letnim – decyduje o tym szczególnie depilacja laserowa bikini. Plażowanie jest samą przyjemnością i nie wymaga przygotowania – głównie ze strony kobiet.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? CZY MOGĘ DOSTAĆ ZNIECZULENIE?

Kwestia tego czy depilacja laserowa boli jest indywidualna. Z reguły nie boli, ale zawsze może zdarzyć się wyjątek – np. kiedy depilacja laserowa dotyczy delikatnych miejsc intymnych. Bardziej jednak trzeba brać pod uwagę uczucie dyskomfortu niż sam ból. Aktywność głowicy jest odczuwalna przez pacjentów, natomiast nie sprawia udręki. Z tego powodu nie stosuje się znieczulenia.

Zobacz witafon

Laserowa depilacja trwa maksymalnie 30 minut, a w niektórych przypadkach – np. podczas usuwania włosów z pach – ok. 5 minut. To na tyle krótki czas, że nie trzeba obawiać się negatywnych reakcji ze strony ciała.Depilacja laserowa pach, nóg, rąk czy pleców to nie tylko kilkanaście minut zabiegu, ale też działania poprzedzające i pielęgnacja po usunięciu owłosienia.

W ramach przygotowań trzeba zrezygnować z wszystkich metod innych niż golenie zwykłą maszynką oraz przyjmowania leków fotoalergicznych i fototoksycznych. Kilka dni po zabiegu dbamy z kolei o ciało poprzez kremy nawilżające i ograniczenie kąpieli w gorącej lub chlorowanej wodzie (na basenie). Unikamy też opalania.

DEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA POMOGĄ W DECYZJISkuteczna depilacja laserowa ciała.

Depilacja laserowa przeciwwskazania wyróżnia po to, by osoby zainteresowane użyciem lasera mogły od razu zastanowić się nad fizyczną możliwością skorzystania z tej metody. Ograniczeniami są: świeża opalenizna, bakteryjne infekcje skóry, zakażenie wirusami, grzybica, alergie i skłonności do ich występowania, trwające w chwili decyzji leczenie antybiotykowe, trwające w chwili decyzji leczenie hormonalne, bardzo sucha i szorstka skóra, ciąża i okres karmienia piersią.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – OBJAWY I LECZENIE

Częstym problemem klasycznego golenia są wrastające włoski. Widzimy je jako czarne kółeczka – są to niewyrośnięte włosy. Nie przebiły się one przez grubą i szorstką skórę regularnie podrażnianą maszynkami czy elektrycznymi depilatorami.

Nieprzyjemna estetyka wymaga sięgnięcia po apteczne preparaty lub kremy z dodatkiem panthenolu. Skuteczne działa też kwas mlekowy, jednak przywrócenie pięknej skóry za pomocą tych metod jest ostatecznie czasochłonne. Najlepiej sprawdzi się depilacja laserowa, po której ciało pozostaje nietknięte przez drażniące czynniki.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

LASER DO DEPILACJI VECTUS – SPRAWDZONE NARZĘDZIE

Z popularnych sprzętów, najlepiej wybrać laser do depilacji Vectus. Cieszy się on pozycją lidera i to nie bez Depilacja laserowa nikini.powodu. Zapewnia bezpieczeństwo podczas całego zabiegu – ani skóra, ani organizm nie ucierpi wskutek działania głowicy. Laser zbudowany został na podstawie połączenia trzech wyjątkowych technologii.

Posiada w sobie czytnik Skintel, który jest przykładany bezpośrednio do konkretnego miejsca ciała. Dzięki temu można określić poziom melaniny i dostosować parametry indywidualnie. Ważna jest też technologia Advanced Contant Cooling, która dobiera stopień odczuwania ciepła przez poddanego zabiegowi pacjenta.

Trzecie rozwiązanie Photon Recycling to ponowne wykorzystanie odbijanych wiązek światła. Skuteczność lasera przejawia się też m.in. w tym, że doskonale radzi sobie z każdym typem skóry i z każdą gęstością owłosienia.

„Depilacja laserowa jest proponowana wszystkim, którym zależy nie tylko na wysokiej atrakcyjności i wygodzie, ale także zdrowiu. Zdecydowanie się na serię zabiegów to inwestycja w gładką skórę bez zaczerwienień, zranień, pojawiających się blizn, zapaleń i wrastających włosków. Jeśli kobiety zmagają się z hirsutyzmem, postawienie na laser będzie najkorzystniejszą formą usuwania owłosienia.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − = 14