Jak pokonać rumień twarzy?

przez | 12 lipca, 2019

Rumień na twarzy to podstępna oraz wyjątkowo złośliwa choroba. Jej charakterystyczny, cykliczny przebieg może wprowadzać nieświadomych chorych w błąd. Widząc ustępowanie objawów żyją z nadzieją, że ich problemy z cerą się skończyły. Jednak rumień prędzej czy później nieleczony zawsze wraca.

Jak wygląda rumień?

Rumień twarzy nagminnie mylony z rumieńcami jest chorobą, której objawy trudno przeoczyć. Doskonale widoczne, silne zaczerwienienia na policzkach oraz nosie a do tego widoczne, popękane i opuchnięte naczynka krwionośne to pierwsze i najbardziej rzucające się w oczy objawy. Kolejny objaw to pieczenie oraz łuszczenie się skóry. Długo nie leczony rumień u dorosłych, może prowadzić nawet do wysypki oraz powstawania otwartych, trudnych do wygojenia ran.

Zobacz witafon

Leczenie rumienia zabiegami laserowymi: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rumien-na-twarzy/

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które dość szybko i co najważniejsze skutecznie mogą wyeliminować rumień na skórze. Do leczenia wykorzystywane są lasery o silnym aczkolwiek całkowicie bezpiecznym świetle. Aby mieć całkowitą pewność i gwarancję sukcesu konieczna jest wcześniejsza konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej. Podczas takiej wizyty personel przeprowadzi bardzo szczegółowe badanie cery oraz odbędzie dokładny wywiad, i dopiero na podstawie uzyskanych wyników zaleci konkretną metodę leczenia. cały proces leczenia w większości przypadków ogranicza się do kliku lub kilkunastu zabiegów, w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Po zakończonym leczeniu, wykwalifikowany kosmetolog poinstruuje pacjenta co do dalszej pielęgnacja cery tak aby w przyszłości uniknąć tego typu problemów.

Dowiedz się więcej na temat rumienia twarzy na stronie: http://drkomorowska.pl/arts/jak-walczyc-z-rumieniem-na-twarzy/

twarz kobiety czerwona od rumienia

Rumień – które zabiegi będą odpowiednie?

Rumień na policzkach to wyjątkowo przykra i nieprzyjemna choroba, która poza nieznośnym uczuciem pieczenia daje również bardzo niepożądane skutki estetyczne. Dlatego tak ważne jest aby jak najszybciej zdiagnozować problem oraz rozpocząć leczenie. Co się tyczy samego leczenia, na rynku funkcjonuje wiele różnych urządzeń. Jednak aby pomóc odnaleźć się w tej gmatwaninie, omówimy w kilku zdaniach działanie trzech najpopularniejszych.

 • Laser Varilite – najnowszej generacji laser diodowy zaprojektowany specjalnie z myślą o leczeniu rumienia. Jego skuteczności oraz bezpieczeństwa w połączeniu funkcjonalnością trudno szukać u konkurencji.
 • Laser Harmony XL pro Dye-VL – to jeden z najcięższych zawodników w tego rodzaju kategorii urządzeń. Wyjątkowa precyzja działania oraz moc działania, sprawiają, że bez najmniejszych problemów radzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi przypadkami rumienia.
 • Quadrostar Pro Yellow – mimo małych gabarytów laser ten radzi sobie z rumieniem wyjątkowo skutecznie. To urządzenie, ze względu na swoją popularność ma na koncie tysiące uleczonych i zadowolonych pacjentów.

5 myśli nt. „Jak pokonać rumień twarzy?

 1. drPrzemoL4

  Fajny, przydatny artykuł. Bez straszenia, a nie przekoloryzowania, tylko od razu wiemy jak pokonać rumień na twarzy. Czasem jak się czyta jakieś wpisy to od razu człowiek myśli, że rak i choroby psychiczne go dopadają, bo kicha od dwóch dni 😀

  Odpowiedz
 2. queque

  Serio ten rumień na twarzy to taka poważna przypadłość, że można go wyleczyć tylko w gabinecie? Jakieś dziwne i naciągane to mi się wydaje :/

  Odpowiedz
  1. sefiraE3

   Nikt nie zabroni Ci używania kremów na rumień, oczywiście. Wiele osób sobie chwali, ale rumień leczony w ten sposób bardzo często wraca po roku. W przypadku zabiegu na rumień mówimy o leczeniu stałym.

   Odpowiedz
 3. pocahontas

  No to świetnie jest się dowiedzieć, że ma się rumień i że można go wyleczyć tylko w gabinecie… Wspaniale, Ci specjaliści na bank mnie wyślą z pustymi torbami…

  Odpowiedz
  1. dobrarada

   Bez przesady… 🙂 Leczenie rumienia na twarzy nie jest aż takie drogie jak Ci się wydaje, a nawet jeśli to zapytaj się rozbicie całości na parę miesięcy 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 3 =