Wzmocnienie włosów – jak to zrobić?

przez | 15 lipca, 2019

Zniszczone i wypadające włosy są problemem. Trzeba znaleźć przyczynę i wdrożyć najlepsze działania. Dzięki technologicznym narzędziom, jest to możliwe w bezbolesny, nieinwazyjny i przede wszystkim skuteczny sposób. Jak wzmocnić włosy i dlaczego warto skonsultować swoja sytuację z ekspertem?

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW – ROZPOZNANIE JEST WAŻNE

Wypadanie włosów może być spowodowane predyspozycjami genetycznymi, niestosowaniem zbilansowanej diety lub terapią antybiotykową. Do osłabienia kondycji skóry głowy i włosów przyczyniają się też stres, zmęczenie i częste podróże. Według lekarza: „Czynników stojących za wypadaniem włosów jest wiele i dobra diagnostyka to najtrudniejszy moment. Warto skorzystać z trichoskopii. Jednak dzięki zabiegom takim jak np. mezoterapia, można zwalczyć problem niezależnie od przyczyny jego powstania.”

Zobacz witafon

Zobacz artykuł na temat wzmacniania włosów specjalistycznymi zabiegami: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wzmocnienie-wlosow/

Trichoskopia jest komputerowym badaniem skóry głowy. Dzięki dermatoskopowi, którego używają również dermatolodzy, można przyjrzeć się skórze w powiększeniu, zrobić serię zdjęć i przekazać je do laboratorium.

PRZEWLEKŁE WYPADANIE WŁOSÓW – JAK WZMOCNIĆ WŁOSY ZABIEGAMI W KLINICE?

naturalna blondynka ciągnie swoje włosyRegeneracja włosów będzie skuteczna, jeśli zdecydujemy się na jeden z przykładowych zabiegów:

 • Mezoterapia igłowa lub bezigłowa
 • Dermapen 3/Mezopen
 • Karboksyterapia Reology 2

Przeczytaj więcej o problemie wypadających włosów na stronie http://drkonczalska.pl/arts/problem-wypadajacych-wlosow/

WZMOCNIENIE WŁOSÓW – CHARAKTERYSTYKA ZABIEGÓW

Najskuteczniejsze zabiegi na wzmocnienie włosów:

 • Mezoterapia igłowa lub bezigłowa polega na podaniu głębokim warstwom skóry głowy substancji odżywczych. Są to niewielkie dawki, które jednak leczą. Hamują łysienie i mogą spowodować porost nowych włosów.
 • Dermapen 3/Mezopen dzięki pulsującym igłom w głowicy urządzenia, metoda wywoła wzmocnienie włosów. Do skóry głowy trafią np. koktajle odżywcze i osocze bogatopłytkowe, które pomogą przy każdym typie wypadania włosów.
 • Karboksyterapia Reology 2 poda między warstwy skórne i środskórne medyczny dwutlenek węgla. Efektem będzie odżywienie wraz z poprawą jędrności skóry głowy.

Indywidualnie dopasowana metoda wraz z określeniem perspektywy powtórzeń, to droga do lepszego stanu nie tylko włosów, ale przede wszystkim skóry głowy. Zdrowa skóra wykształci zdrowe włosy i przez długi czas umożliwi cieszenie się atrakcyjnym wyglądem.

REGENERACJA WŁOSÓW PRZYWRÓCI ZDROWIE

Przyczyny wypadania włosów i regeneracja włosów to przy samodzielnym rozpoznaniu czasochłonny etap. W międzyczasie kłopotliwość stanu głowy może się rozwijać, co pociąga za sobą przygnębienie, obniżenie poczucia wartości, stres i kolejne dolegliwości. Skorzystanie z zabiegów daje poczucie komfortu – poprzez regenerację włosów, czujemy się lepiej na każdej płaszczyźnie – także psychicznej. Automatycznie wracamy do pełni sił, niezależnie od tego gdzie i kiedy je utraciliśmy.

WYPADAJĄCE WŁOSY POTRAKTUJ JAKO PRZESZŁOŚĆ

Wypadające włosy wymagają specjalistycznych zabiegów, ale też dalszej poprawy swojego stylu życia. Warto zadbać o zdrową dietę – rezygnację z produktów tłustych i pełnych cukru, na rzecz drogocennych kwasów omega 3, witamin, błonnika i węglowodanów złożonych. Aktywność fizyczna i nawykowe wypijanie wody mineralnej w ciągu dnia pomoże w zapobieganiu nawrotom, a nawet całkowitego wyłysienia.

8 myśli nt. „Wzmocnienie włosów – jak to zrobić?

 1. Tola19

  Preferuję jednak domowe sposoby na wzmocnienie włosów 🙂 Może i te zabiegi są skuteczne, ale jednak wolę zaoszczędzić trochę pieniędzy 😛

  Odpowiedz
  1. Ikuna

   Takie zabiegi na wypadanie włosów jak mezoterpia to stosuje się w gorszych przypadkach. Nie znaczy to, że trzeba zrezygnować z profilaktyki. Chyba trochę mylisz cel takich zabiegów 🙂

   Odpowiedz
  2. wanda6

   Wbrew pozorom wcale zabiegi regeneracji włosów nie są aż takie drogie. Raczej są przystępne cenowo dla większości śmiertelników 😀

   Odpowiedz
 2. figaro

  Moja mama korzystała z takich zabiegów na regenerację włosów i efekty są fenomenalne! Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie efekty da się osiągnąć!

  Odpowiedz
  1. peurtanamera

   No z tego co piszesz to brzmi to nieźle. Ja się właśnie zapisałam na konsultację i mam nadzieję, że się dowiem jak wzmocnić włosy ^^

   Odpowiedz
 3. Halka2

  Faktycznie trichoskopia pomaga w odnalezieniu przyczyny wypadania włosów. Czasem ktoś pochopnie nakazuje zmianę diety, a może nie tam tkwi problem.

  Odpowiedz
 4. tukan

  Kto by się tam włosami przejmował. Wypadnie włosów to naturalna kolej rzeczy.

  Odpowiedz
  1. trumanshow

   No jak masz 30 lat i cierpisz na wypadanie włosów to twój stan psychiczny może się pogorszyć. Niestety często jesteśmy oceniani z wyglądu.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 2